barko
21 اسفند 1401 - 17:11

تدوین سند تحول نماز در کهگیلویه و بویراحمد/ ترویج فرهنگ اقامه نماز بیش از گذشته مورد توجه باشد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: ترویج فرهنگ اقامه نماز براساس دستورالعمل ستاد اقامه نماز بیش از سنوات گذشته مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، مرادعلی پیوند در پنجمین اجلاسیه استانی نماز که با حضور آیت‌الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج برگزار شد، گفت: نماز اصل و اساس دین و بهترین راه ارتباط به خداوند و باید در اقامه آن فرهنگی سازی بیشتری صورت گیرد. 

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اظهار داشت: با توجه به اهمیت نماز در دین مبین اسلام، حکومت الهی وظیفه و تکلیف برپایی نماز را بر عهده دارد.

 

وی با اشاره به شاخصه‌های ارزیابی مدیران گفت: یکی از شاخصه‌های اصلی ارزیابی مدیران برپایی نماز در ادارات یا تلاش برای برپایی نماز خارج از اداره و سازمان است و مدیران اهتمام لازم را داشته باشند.

پیوند تاکید کرد: اقدامات بیشتری در حوزه فرهنگی خصوصا نماز صورت گیرد و پیشنهاد می‌کنیم طرح پژوهشی برای ایجاد انگیزه برای به پا داشتن نماز در خانواده، ادارات و همچنین مساجد انجام شود.

وی بر انجام این طرح پژوهشی و همچنین آسیب‌شناسی در بخش نماز تاکید کرد و گفت: اعتبارات مورد نیاز در بودجه سال آینده برای طرح پژوهشی حوزه نماز پیش‌بینی می شود.

پیوند بیان کرد: البته برخی از ادارات در حوزه نماز اقدامات خوبی انجام دادند اما مستندسازی صورت نگرفته است که از دستگاه‌ها انتظار می رود اقدامات خود را مستندسازی کنند.

حجت‌الاسلام قاسمیان رئیس ستاد اقامه نماز استان هم گفت: سند تحول نماز در سال گذشته توسط تعدادی از محققین و پژوهشگران استان تدوین شد که مورد تایید قرار گرفت.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره فجر تا فجر ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ گفت: این جشنواره در استان با تشکیل پنج کمیته برگزار شد.

 

قاسمیان عنوان کرد: یک هزار و ۳۶۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که بیشترین اثر در ۳۰ رشته مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد بود که از ۹۰ نفر در زمینه داستان و قصه نویسی، کلیپ، خبر، پادکست و دستگاه‌های برتر در حوزه نماز تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1088806